הפסקה באמצע החיים

יש דברים שמדברים עליהם פחות כי קשה, כי מתביישים, כי אף אחד לא יבין, כי ככה זה, כי אף אחת לא ממש מדברת על זה.

עם השנים יותר דברים הפכו למדוברים, היפראמזיס, לידות שקטות, אלימות בחדר לידה, זכות הבחירה של האשה על גופה, חיסונים, טיפול בתינוק, הנקה, vback, לידות בית…ותוך כדי כתיבה אני בעצמי מתחילה להתרגש כי היא הופכת ארוכה ממה שחשבתי ויש עוד דברים רבים שלא הזכרתי.

הפלות פחות. פחות מדברות. פחות מספרות. פחות לגיטימי, כי עדין לא רואים את הבטן, כי העולם עוד לא יודע, כי זה בכלל עוד "לא נחשב", כי יש המון כאלו, כי יהיו עוד, המון כי…

הפלה – יזומה או ספונטנית היא הריון שהסתיים. תקוות וחלומות שנשאבו אל הריק. אבל שלא זוכה להתגשם כי לא מדברים אותו, כי החיים ממשיכים מהר מאד ואנחנו נשאבות לתוכם עם הצריבה העמוקה בגוף של חיים שהתחילו ופסקו.

יש נשים שבוחרות לעבור גרידה בהרדמה כי ההמתנה לסיום ההריון ע"י הגוף קשה להן, כי העצב גדול, כי להסתובב עם עובר לא חי קשה להן מאד, כי זה מה שהן בוחרות, כל אחת וסיבותיה.

יש נשים שלא מעונינות בתהליך פולשני ולהן אין מספיק מידע ובדרך כלל אין להן ליווי. כן, כן, גם שם חשוב ליווי, כדי שיהיה את מי לשאול ועם מי להתייעץ. דוקא במקום הזה אשה זקוקה למרחב בטוח ולתמיכה כי הפסקת הריון קורית באמצע החיים אף אחד לא מפסיק לכבוד התהליך בדרך כלל.

במהלך השנים ליוויתי לא מעט נשים בתהליכי הפלה, רבות מהן אני לא מכירה באופן אישי, מעולם לא נפגשנו, חברה הפנתה לחברה כי הן חולקות את אותה חוויה מצערת של אובדן ואבל. אנחנו הופכות להיות מאד קרובות לזמן קצר ואז הן פורשות כנפיים לחייהן

אתמול סייעתי למישהי שהזכירה לי עד כמה זה חשוב להיות מלווה(בשורוק) ע"י מישהי, שיש אוזן קשבת ומייעצת, מצטערת איתך יחד ונושמת עמוק כשהכל מסתיים בשלום.

צריך הרבה סבלנות בתהליך כזה, לפעמים זה קורה מהר לפעמים לוקח זמן. צריך לעקוב אחרי התהליך, אחרי הדימום וללכת לביקורת כדי לראות שלא נשארו שאריות של רקמות ברחם. חשוב לשתות ולהיות במנוחה. ממש כמו לידה, לתת את הדעת על העובר וגם עליך שעוברים דרך, אולי תרצי איתך מישהו אולי תרצי להיות לבד. לאורך כל הדרך צריך לשים לב לגוף, לנפש, לסימנים.

בשורה התחתונה גם הפלה יזומה או ספונטנית היא דורשת הפסקה, תשומת לב, ידע, מודעות ותמיכה של מי שתבחרי.

יש לך אפשרויות – תבחרי בזו המתאימה לך.

 

כתיבת תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s