פורים קטן – להתכונן. לבנות כלים. זה מה שעושים כשהשנה מעוברת

היום יד' אדר א' – פורים קטן. שם קצת מצחיק לחג שמפעיל את כולנו מגדול עד קטן בגדול אם לא בענק. וחוצמזה מה זה פורים קטן? מיניאטורה של היום הגדול?

פורים קטן חל רק כשהשנה מעוברת, באדר א'.

רק כשהשנה מעוברת…

אז מה ענין הפורים הקטן הזה ואיך זה קשור אלינו בכלל?

בפורים קטן אנחנו מתכוננים. זה כאילו מישהו הפעיל סטופר כדי להזכיר לנו שיש עוד חודש בדיוק עד פורים ואם לא שמנו לב אז כדאי שנתעורר לזה. שנלמד את משמעות היום, מה אנחנו אמורים לעשות בו, תחפושות, משלוחי מנות ועוד

זה גם מעין חודש בונוס. לא שמת לב שאדר הגיע? אל דאגה נתנו לך עוד חודש על חשבון הבית.

שמעתי הרבה סיבות לא להתכונן ללידה: פחד, חוסר ודאות בתהליך, טראומה, אמונה שהכל יהיה בסדר וזה תהליך טבעי שאינו דורש הכנה ועוד

אני מאמינה גדולה בהכנה ללידה. אני יודעת שלמידת השטח בטרם היציאה אליו מעניקה בטחון מפזרת ערפל, מאפשרת בחירה. רב האנשים לא "נזרקים" באיזה שהוא מקום. הם בודקים מבררים, קוראים דרוגים, המלצות וחוות דעת. קוראים איפה כדאי לבקר במקום חדש, איזו מסעדה שווה באזור ואיזה בית קפה. העולם שלנו דורש הכנה וחוות דעת ובעידן הדיגיטלי זה הפך למצרך נגיש מאד.

אנחנו יכולות לעבור הריון שלם ולא להתכונן ללידה. בגלל פחד או כי אנחנו נורא, אבל נורא עסוקות. מה גורם לנו לשים את עצמנו בצד? איך יתכן שנברר היכן עושים לק ג'ל טוב אבל לא נבדוק מה אני רוצה מעצמי, מהמלווים שלי. שלא אדע מה הדברים שחשובים לי בתהליך. מה גורם לאשה להגיע לחדר לידה ולא להבין מה מתרחש בגופה ונפשה.

הכנה ללידה היא חלק מתהליך. יש סוגים שונים של הכנה. את צריכה לבחור את זו שנותנת לך כלים להגשים את מה שאת את מי שאת. זו המחברת אותך לתהליך ולגוף, זו המעניקה לך בטחון בדרך. זו המאפשרת לך להגיע ללידה כשאת פעילה גם אם את חוששת, פעילה גם אם בחרת במשככי כאבים או בניתוח קיסרי.

זו המאפשרת לך בחירה.

לכל לידה אפשר להתכונן, כל פעם היא אחת ויחידה. חדשה, מיוחדת, שמביאה איתה מדרגה חדשה, התבוננות נוספת, ענין אחר.

תמיד אפשר להתחדש ולהשתכלל. ואף פעם לא מאוחר. גם אם לא רצית "לגעת בזה" ופתאום שמת לב שהלידה מתקרבת, התכונני, פעלי בעבורך ובעבור התהליך, בואי מוכנה, בואי כל כולך.

פורים קטן. שנה מעוברת…כמו להכנס לשבוע 36 🙂

תזכורת מעולה להתכונן.

כדי שנהיה מוכנות עם כלים בנויים לקבל את מה שתביא הדרך באהבה

כתיבת תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s