מתחילים

לפני יותר מעשור אמרתי שיש לי חלום שנשים ידעו. את הדרך את הזכויות שלהן, מה הן יכולות לעשות. שיכירו את הגוף, הרגעים, שידעו ויתעמקו ובעיקר שיבחרו.

שיבחרו במה שהן מאמינות, שיבחרו בעצמן, שיבחרו לטובתן.

אז לא ידעתי בדיוק איך זה הולך לקרות, ראיתי את התמונה הכללית אבל לא במדויק. כל יום שעבר התבהרה לי הדרך, כל זוג שפגשתי חידד לי את הצורך. שיחות עם נשים הרות "על הדרך" בגינה, במפגשים שונים גילו לי הרבה רבדים שלא הכרתי. חוסר מודעות, חוסר רצון, אמונה פשוטה שיהיה בסדר כל מיני. חלק מהתגובות הכעיסו אותי, רובן ציערו אותי והיו גם לא מעט שרוממו את רוחי והן אלו שנתנו לי את הכח המניע להמשיך ולעשות.

אחד הכלים שלי הוא מילים. מילים כתובות או מדוברות. אני כותבת הרבה לפעמים קצר לפעמים ארוך, ומדברת מהר (וגם הרבה תשאלו את האיש שלי)

לימים הוצאתי את בורא פרי הבטן – הספר בגיוס הדסטארט. הכנה רגשית בהריון ולידה. חלמתי אותו ימים רבים במילים שונות. הנסיון לימד אותי שללא הכנה רגשית כל תרגול גופני לא בהכרח יחזיק מעמד בזמן צירים. ראיתי נשים שעבדו מעולה עם הגוף אבל לא הצליחו להניע אותו כשהפחד או הכאב השתלטו על הרגע והן לא ידעו מה לעשות עם ההצפה הרגשית.

הספר לא סיפק אותי. כי מילים יפות ככל שיהיו אף פעם לא הופכות להיות שלך ללא תרגול. ולכן הספר מגיע כמארז. ספר ומחברת אישית לתרגול מעשי. לא פעם שאלו אותי אם אני מוכרת רק את הספר או רק את המחברת. הם מגיעים יחד כי בכל פעם שחוזרים לקרוא בספר מגלים משהו חדש.

אחרי שעברו כמה חודשים מיציאת הספר והמשובים התחילו להגיע ואיתם גם התגובות מנשים שחששו לקרוא בספר כי הוא נוגע ברגע, כי הן ילדו כבר ולא, הבנתי שנולדה לי משימה חדשה, זאת שאיתה למעשה התחלתי, לספר את זה לעולם ובגדול וכמה שיותר. להגיע גם לנשים שחושבות שזה מיותר ולא חשוב ושהן אף פעם לא עסקו בצדדים הרגשיים ושזה בכלל לא קשור להריון ולידה. וגם לאלו שרוצות אבל רחוק להן והן לא יכולות מכל מיני סיבות וגם לאלו שרוצות מאד.

לכווווווולן

אז בכל שבוע יעלה פוסט בנושא הריון לידה או הנקה

וגם פודקאסט – שתוכלי לשמוע תוך כדי הליכה, בישול או סתם מנוחה.

וחוצמזה – הגדרתי את השנה הקרובה כשנת חשיפה לתכנים ש"בורא פרי הבטן". הרצאות, סדנאות, ראיונות.

וכאן אני צריכה את עזרתך. אם יש לך חברה אחות קרובת משפחה שהתכנים יכולים לסייע לה, הכירי לה את הבלוג, האתר, אותי.

אם יש לך קבוצת חברות, או קהילה שההרצאה שלי יכולה לענין אותה – חברי בינינו

בואו ביחד נשנה נעשיר נתרום לבחירה מודעת.

365 יום של חשיפה       26.2.18-26.2.19

הקרדיט לתמונה – הילה אדלר המהממת בקליניקה המצוינת של האחת והיחידה גילה רונאל!

 

 

כתיבת תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s